Trening EMS

Electrical Muscle Stimulation

Oktawiusz Jarząbek
Nie musisz wychodzić z domu - przyjadę do Ciebie!

Na czym polega trening EMS?

W treningu EMS wykorzystuje się elektrostymulację mięśniową, co uważa się za jedną z najbardziej korzystnych i skutecznych metod treningowych w obecnych czasach.

Polega ona na założeniu obcisłej, specjalistycznej bielizny na ciało, a na to kombinezonu, do którego podłącza się elektrody. Przepływają przez niego impulsy elektryczne, które powodują jeszcze większe napięcie pracujących mięśni. W tym czasie podłączona osoba wykonuje ćwiczenia fizyczne.

W trakcie treningu stymulowane są m.in.: mięśnie ramion, brzucha, pośladków, ud, klatki piersiowej czy pleców, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Jest to zupełnie bezbolesne i bezpieczne.
Dodatkowo nie obciążamy stawów oraz kręgosłupa ciężkimi przyborami i przyrządami, które są dostępne na siłowni.

Ile trwa jeden trening?

Optymalny czas na trening za pomocą elektrostymulacji mięśniowej wynosi mniej więcej 30 minut, co odpowiada 2 godzinom intensywnych ćwiczeń wykonywanych na siłowni. W tak krótkim okresie czasu możesz spalić nawet do 1200 kcal – wszystko w zależności od intensywności treningu, który dostosowany jest do Twoich potrzeb i możliwości. Optymalna częstotliwość treningów EMS to 1-2 razy w tygodniu.

Czy trening EMS jest bezbolesny?

Trening elektrostymulacji mięśniowej nie powoduje żadnego bólu. Specjalny kombinezon zapewnia wygodę i komfort podczas ćwiczeń. Jesteś cały czas pod opieką trenera, który kontroluje właściwy przebieg treningu i proponuje bezpieczne, indywidualnie dobrane i najbardziej odpowiednie ćwiczenia.

Co daje trening EMS?

Twoje ciało podczas treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej otrzymuje 100 – 150 razy więcej napięć, które stymulują pracę poszczególnych partii mięśniowych. Podczas jego trwania pobudzane są wszystkie główne grupy mięśni. Unikniesz kontuzji, ponieważ nie obciążysz stawów (co ma miejsce przy tradycyjnym treningu). Dostępne są cztery programy: -wzmacniający, -cardio, -interwałowy, -rozluźniający (masaż). Pierwszy trening EMS poprzedzamy dokładną analizą składu ciała na profesjonalnym sprzęcie i systematycznie będziemy sprawdzać jak zmieniają się parametry w Twoim ciele. Dzięki temu sam zauważysz jak szybko nastąpią pierwsze zmiany.

Jakie są zalety treningu EMS?

  • oszczędzisz czas (jedna 30 minutowa sesja EMS odpowiada 120 minutom poświęconym na siłowni),
  • pierwsze efekty Twojej pracy zauważysz już po 4-5 sesjach treningowych,
  • zwiększysz masę mięśniową, co wiąże się z przyspieszeniem przemiany materii, a co za tym idzie redukcją tłuszczu i cellulitu,
  • poprawisz krążenie i transport limfatyczny w swoim organizmie, przez co poprawisz stan skóry- stanie się ona bardziej jędrna i elastyczna,
  • wzmocnisz mięśnie dna miednicy (coś, co bardzo trudno ćwiczyć, trzeba mieć niezwykłą świadomość swojego ciała)- pomoże Ci w wysiłkowym nietrzymaniu moczu czy problemie z potencją,
  • poprawisz ogólną kondycje i wydolność swojego organizmu,
  • bezpiecznie i w sprawdzony sposób osiągniesz wymarzoną sylwetkę,
  • zwiększysz świadomość swojego ciała,
  • w życiu codziennym łatwiej zaaktywizujesz mięśnie głębokie, co przekłada się na utrzymanie prawidłowej sylwetki i postawy ciała oraz zniwelujesz dolegliwości bólowych.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Trening elektrostymulacji mięśniowej jest całkowicie bezpieczny, ale jak w przypadku każdej aktywności czy masaży należy zapoznać się z przeciwskazaniami do korzystania z tej metody ćwiczeń:

– rozrusznik serca,
– nowotwory,
– ostre reakcje alergiczne skóry,
– epilepsja,
-wszelkie wady serca,
– ciąża,
– problemy z układem krwionośnym.

Pracuję na profesjonalnym sprzęcie firmy Innwell ” EMS Innline PT”. Możliwy jest na nim równoczesny trening dwóch osób, więc jak masz tylko ochotę z kimś poćwiczyć to jest to jak najbardziej zalecane! 

W końcu we dwoje zawsze raźniej.

Można wypożyczyć bieliznę do ćwiczeń na czas treningu w cenie 10 zł, lub zakupić swój własny komplet w cenie 150 zł.